0
0 Krepšelis (Tuščias)
Navigacija

Pasidalinkite savo žiniomis

Pasidalinkite savo žiniomis ir gaukite nuolaidos kuponą savo pasirinktoms KLEO prekėms.

Rašyti straipsnį

Naujausi komentarai

Top autoriai

Plaukų gelbėjimo gidas: dažniausios plaukų pažeidimų priežastys ir sprendimai

401 25 Pamėgta
 

Plaukai yra tarsi mūsų grožio dalis, kuri turi didelę įtaką tam, kaip atrodome. Kartais jie gali būti susivėlę, juos sunku iššukuoti, jie būna riebaluoti, o plauti galvą tingime. Bent su viena iš šių problemų tikrai esate susidūrę ir Jūs. Tos, kurios turi ilgus ar nepaklusnius plaukai, turbūt pritarsite, jog kartais su plaukais susitvarkyti yra labai sunku, jie reikalauja daug dėmesio ir priežiūros. Šiais laikais net ir kai kurie vyrai prie veidrodžio praleidžia begalę laiko, jog plaukai atrodytų nepriekaištingai. Visiems plaukams reikia tinkamos priežiūros, todėl apie ją ir pakalbėsime.

Tinkamai neprižiūrint plaukų gali tekti susidurti su nelabai maloniomis plaukų problemomis, kurios atsiranda dėl skirtingų veiksnių. Deja, vieni šias problemas ignoruoja ir dažnai nė nepastebi, jog kažkas su jų plaukais yra ne taip, galvoja, kad taip turi būti, o kiti akimirksniu imasi visų įmanomų priemonių, kad tik plaukai atgautų savo buvusią sveiką išvaizdą. Kurioje pusėje esate Jūs, nuspręskite patys.

Kas pažeidžia plaukus

Cheminiai pažeidimai – tai bene didžiausią poveikį turinti priežastis, dėl kurios plaukai būna pažeisti ir kitaip chemiškai paveikti. Plaukų dažymas priemonėmis, kurios turi amoniako, gali paveikti plaukus. Taip pat ypač didelę žalą daro plaukų šviesinimas, nes cheminės medžiagos prasiskverbia giliai į plauko vidų, suskaido plauko pigmentą ir pakeičia spalvą. Kartais pasitaiko atvejų, kai plaukus moterys šviesina namuose iki galo nežinodamos instrukcijos, todėl po tokių procedūrų plaukai gali nuslinkti ar tiesiog sutrupėti. Todėl ypač svarbu tokio tipo procedūras perleisti profesionalams, kurie puikiai nusimano savo darbą ir parenka tinkamas priemones. 

Karštis – prie tokių pažeidimų prisideda visos karštos plaukų formavimo priemonės, tokios kaip plaukų tiesinimo žnyplės ar plaukų garbanojimo priemonės bei plaukų džiovintuvai. Jos taip pat turi didelę įtaką plaukų būklei. Šios priemonės, jei pasirenkamas netinkamas ar pavojingas plaukams karštis, išgarina iš plaukų drėgmę, plaukai tampa išsipūtę, praradę žvilgesį ir lūžinėjantys. Dėl karščio plaukuose esantis keratinas denatūruoja, todėl plaukai atrodo ,,nušiurę“, jie praranda elastingumą. Kartais šias problemas gali sukelti ir paprasčiausiai netinkamos, nekokybiškai pasirinktos plaukų formavimo priemonės, kurios taip gali kaip reikiant pažeisti plaukus. Jie negalite išgyventi be karštų priemonių, pasikonsultuokite su profesionalais kaip tinkamai ir nepažeidžiant plaukų formuoti bei džiovinti juos. Svarbu pridurti, kad prieš naudojant karštį būtina naudoti priemones, kurios kaip įmanoma apsaugo plaukus nuo karščio

Saulė – nors daugelis mano, kad saulės skleidžiami UV spinduliai kenkia tik odai, labai klystate. Jie didelę žalą daro ir plaukams, todėl juos ypatingai reikia saugoti nuo saulės. Būtent dėl to dažnai girdime priekaištus, jog būtina užsidėti kepurę nuo saulės karštą vasaros dieną. Taip yra ne tik dėl to, jog negautume saulės smūgio, bet ir dėl to, jog kaip įmanoma apsaugotume plaukus nuo kenksmingų aplinkos veiksnių. Juk tikrai kai kurie iš Jūsų esate pastebėję, kad plaukai vasaros metu pašviesėja. Deja, nors tai kai kuriems atrodo gražu ir smagu, jog nereikia eiti į kirpyklą šviesinti plaukų, saulė stipriai pakenkia Jūsų plaukams. Dėl saulės plaukai praranda drėgmę, suskilinėja galiukai, plaukai lūžinėja, o šias problemas ištaisyti yra sunkiausiai ir tam reikia begalės laiko bei tinkamų priemonių. Todėl rekomenduojame naudoti papildomas apsaugines priemones nuo saulės

Netinkamas šukavimas – dažnai daugelis neatkreipia dėmesio į plaukų šukavimą ir nė neįtaria, kad tai irgi gali daryti nemažai žalos plaukams. Norint kuo mažiau pažeisti plaukus, būtina juos šukuoti švelniai, nepešant. Taip pat, tikriausiai kai kurie iš Jūsų nežino, jog jokiais būdais negalima šukuoti šlapių plaukų. Tokiu būdu plaukai stipriai pažeidžiami. Be to, niekada nereikia šukuoti susivėlusių plaukų per prievartą. Tai ne tik sukelia skausmą, bet ir pažeidžia plaukus. Verčiau palaukite kol plaukai išdžius ir tik tada iššukuokite, o jei plaukai veliasi, naudokite priemones, kurios lengvina šukavimą.

Netinkama šukuosena – dažnai plaukus gali pažeisti ir netinkamai pasirinkta šukuosena. Taip nutinka tada, kai plaukai yra stipriai suveržiami, sukeliami į viršų. Venkite bet kokių šukuosenų, kuriose plaukai yra įtempiami. Tai ne tik gali sulėtinti plaukų augimą, tačiau plaukai susilpnėja, jie greičiau linkę lūžinėti.

Mityba – sveikai plaukų būklei palaikyti didelę įtaką daro ir tai, kaip mes maitinamės. Jei norime turėti sveikus, storus ir žvilgančius plaukus turime vartoti subalansuotą mitybą, valgyti maistą, kuriame yra visų mums reikalingų maisto medžiagų, vitaminų plaukams ir mineralų. Dėl netinkamos mitybos plaukai gali susilpnėti, pradėti slinkti, lūžinėti, jie praranda žvilgesį, todėl tikrai neatrodo sveikai. Pasirūpinkite ne tik savo mityba, bet ir plaukais. 

Stresas ir nerimas – jei esate su šiuo reiškiniu susidūrę, tuomet žinote, ką tai reiškia. Stresą dažnai patiriame prieš svarbius darbus, įvykius ar egzaminus. Taip pat nemažai streso patiriame prieš kokius nors didelius pokyčius. Atėjus tokiam laikotarpiui kūnas mums siunčia signalus, jog kažkas ne taip. Vienas iš pagrindinių rodiklių, rodančių, jog patiriame stresą, gali būti slenkantys plaukai. Plaukų slinkimas yra normalus reiškinys, tačiau jei pastebite, jog plaukai slenka dažniau, daugiau ir ne taip, kaip įprastai, vertėtų sunerimti. Kartais tai būna laikina ir nusistovėjus esantiems įvykiams plaukai nustoja slinkti, tačiau kartais tai gali būti ilgalaikis reiškinys, kurio priežasčiai išsiaiškinti vertėtų pasikonsultuoti su profesionalais. 

Džiovinimas rankšluosčiu – turbūt nemaža dalis Jūsų išsiplovę galvą tiesiog nusausinate plaukus rankšluosčiu, gerai ištrinate, jog nuo plaukų nelašėtų vanduo ir toliau tęsiate plaukų priežiūrą. Deja, tai labai kenkia plaukams, nes šlapi plaukai yra mažiau elastingi, jie linkę greičiau veltis, todėl tokiu būdu sausinant plaukus jie lūžta. Jei norite šį įprotį pakeisti, apie tinkamą plaukų džiovinimą papasakosime kiek vėliau. 

Nepakankamas plaukų kirpimas – iš pirmo žvilgsnio atrodo keista, jog plaukų būklei įtakos turi ir per mažai kerpami plaukai, tačiau taip jau yra. Paprastai plaukus reikėtų kirpti kas 8-10 savaičių. Tai derėtų daryti ir toms, kurios nori užsiauginti ilgus plaukus. Turbūt tarp Jūsų yra tokių, kurios nelabai noriai eina į kirpyklas, nes nenori kirpti plaukų, tačiau jų nekerpant plaukai pradeda lūžinėti, galiukai skilinėja ir tai gali nueiti iki pat plaukų šaknų. Tokiu būdu plaukų lūžinėjimas apims visus plaukus, o juos išgydyti tikrai nebus taip paprasta. Taigi jei norite turėti sveikus ir gražius plaukus, patartina juos kirpti reguliariai ir nelaukti kelių metų, kol plaukų prasta būklė bus akivaizdžiai pastebima.

Kaip sustabdyti plaukų pažeidimus

Profesionalios priemonės – jei dažote plaukus ar kitaip juos chemiškai veikiate, kad sustabdytumėte plaukų lūžinėjimą ir drėgmės praradimą naudokite būtent dažytiems plaukams skirtas profesionalias plaukų priežiūros priemones, kurios neleis plaukams išsausėti. Jos yra daug veiksmingesnės nei tos, kurios skirtos visiems plaukams. Taip pat ir šampūnus dažytiems plaukams bei kondicionierius patartina rinktis dažytiems plaukams.

Priemonės nuo karščio – jei tiesinate ar garbanojate plaukus, nepamirškite pasirinkti žemesnę temperatūrą. Tokiu būdų karštis bus mažiau pavojingas plaukams, o norint dar labiau apsaugoti plaukus, patartina naudoti plaukų priemones nuo karščio, kurios padės apsaugoti plaukus ir neleis išgaruoti iš plaukų drėgmei.

Kepurė – karštą vasaros dieną būti lauke ant saulės be kepurės yra labai pavojinga. Todėl patariame ją nešioti kaip apsaugą plaukams, jog kiek įmanoma išsaugotų drėgmę. Lygiai taip pat plaukai yra pažeidžiami žiemą. Kepurę šaltuoju metų laiku reikia nešioti ne tik dėl to, jog būtų apsaugotos ausys ir būtų šilčiau, bet ir dėl to, jog šaltis gali neigiamai paveikti plaukus. 

Priemonės plaukų vėlimuisi – tos, kurios susiduria su besiveliančiais plaukais supranta, jog juos iššukuoti tikrai nėra taip lengva. Tokiu atveju tenka pasikliauti papildomas priemones, kurios palengvintų šukavimą bei padėtų apsisaugoti nuo nemalonaus pešimo. 

Tinkamas džiovinimas – kaip ir minėjome, džiovinimas rankšluosčiu nėra pats tinkamiausias, nes jis pažeidžia plaukus. Norint, kad plaukai būtų sveiki ir gražūs, patariame juos švelniai išgręžti lengvais paspaudimais, apvynioti rankšluosčiu, jog sugertų drėgmę ir tuomet sausinti su medvilniniu audiniu, pavyzdžiui, puikiausiai tinka nebenaudojami marškinėliai. Jie negadina plauko struktūros, todėl akimirksniu pastebėsite, kad plaukai atrodo daug gražesni, nei džiovinami rankšluosčiu.

Pagalvių užvalkalas – kad ir kaip bebūtų keista, tačiau nemažai įtakos plaukams turi ir pagalvės, ant kurių miegame. Medvilniniai pagalvių užvalkalai labai suvelia plaukus, todėl atsikėlę ryte kartais net išsigąstame pamatę save veidrodyje. Tačiau jei norite atsikelti nepriekaištingai atrodančiais plaukais, patartina naudoti šilkinius arba satininius pagalvių užvalkalus. Jie nevelia plaukų, o šilko struktūra panaši į plauko, todėl nedaro nė menkiausios žalos plaukams. 

Subalansuota mityba – jei norite išvengti plaukų slinkimo, lūžinėjimo, norite, kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki patartina atsižvelgti į savo mitybą. Pasistenkite per dieną su maistu gauti reikiamą kiekį maisto medžiagų, mineralų ir įvairių vitaminų. Kai organizmas bus visavertis, tuomet ir plaukai parodys gerus rezultatus.

Plaukų kirpimas – reguliariai kirpkite plaukus, jog kaip įmanoma lengviau išvengtumėte suskilinėjusių plaukų galiukų, jų lūžinėjimo. Tada būsite užtikrinti, jog plaukai ataugs sveiki, gražūs ir stori. 

Be visų šių išvardytų būdų galite išbandyti ir kitas, kurios taip pat prisideda prie plaukų bendros būklės bei padeda atstatyti pažeistus plaukus. 

Kas padės Jūsų plaukams

  • Priemonės nuo plaukų slinkimo.
  • Priemonės nuo pleiskanų.
  • Priemonės skatinančios plaukų augimą.
  • Priemonės dažytiems / šviesintiems plaukams.
  • Priemonės skirtos riebiems / sausiems / pažeistiems plaukams.

Šiais laikais yra daugybė priemonių, padedančių nuo vienokių ar kitokių plaukų problemų. Kiekvienas prekinis ženklas stengiasi sukurti kuo veiksmingesnį ir efektyvesnį rezultatą, todėl įsivaizduojame, jog tarp tokios gausybės priemonių išsirinkti sau tinkamą nėra jau taip lengva. Galite nebesijaudinti, nes čia rasite tai, ko Jums reikia. Atsižvelgę į Jus kamuojančias plaukų problemas galėsite lengvai ir greitai rasti tai, ko ieškote.

Norėdami išgelbėti savo plaukus, visų pirma laikykitės nurodymų, pateiktų viršuje, taip pat, kad rezultatas būtų pastebimas dar greičiau, galite naudoti papildomas priemones plaukams. Tuomet būsite užtikrinti, kad plaukų būklė atsistatys. Svarbu prisiminti, kad norint pastebėti rezultatus, reikia truputį palaukti. Tai priklauso ir nuo individualių kiekvieno žmogaus plaukų. Vienas rezultatus gali pastebėti greičiau, kitas juos pamatys, galbūt, tik po kelių mėnesių. Svarbu nenusiminti ir būti kantriems bei pasitikėti procesu. Linkime sėkmės!

 
Ar šis straipsnis buvo naudingas?

Palikti komentarą

Apsaugos kodas